Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Wycieczka grupy Żabek i Biedronek

Wycieczka do Agrogospodarstwa „Pod Skałką “11 maja dzieci z najstarszych grup: Biedronki, Żabki i Sówki wybrały się na wycieczkę autokarową do agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie.Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących mini zoo, kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, integrowanie grupy we wspólnej zabawie. Pobyt rozpoczał się przejażdżką kolejką „Jurajski Express”, po wsi Przybynów. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające na farmie oraz poznawały zasady zdrowego odżywianiania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne “Skąd się bierze mleko?” podczas których dzieci swoimi rączkami doiły krowę, oraz wyrabiały masło. Po zajęciach apetyt rośnie, a podana zupa pomidorowa znikała z talerzy, no i oczywiście musiał byc tez słodki poczęstunek 😉 Dzieci z uśmiechem na buziach wróciły do przedszkola, długo jeszcze dzieląc się między sobą wrażeniami z wycieczki.🥰😊

Powrót