Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i niezwykły czas oraz piękne tradycje, które pielęgnujemy z pokolenia na pokolenie. Jedną z naszych przedszkolnych tradycji jest wigilijny dzień w przedszkolu. Dzieci wykazały się talentem aktorskim, pięknie śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ozdoby choinkowe, następnie przyozdobiły choinkę. Na stołach zagościły również tradycyjne wigilijne potrawy.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE MIKOŁÓW OCZAMI DZIECKA

9 grudnia w Domu Kultury w Mikołowie, odbyła się gala rozdania nagród za udział w konkursie "Mikołów oczami dziecka". Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole Nr 1 w Mikołowie z okazji obchodów 800-lecia miasta.Główną nagrodą dla wszystkich był kalendarz na nadchodzący nowy rok z pracami dzieci.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział dzieciom z grupy Żabki i Motylki: Martyna Gronostaj, Marcelina Porada, Michalina Dylus, Wiktoria Macha, Nikola Rogulska oraz Pola Górecka.

LISKI I BIEDRONKI W DRUŻYNIE DOKTORA ZĄBKA

Biedronki i Liski dołączyły do Drużyny Doktora Ząbka. Dzieci uczestniczyły w prelekcji dotyczącej dbania o higienę jamy ustnej, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie o profilu Ratownictwo Medyczne pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy jednego z naszych rodziców - Pani Magdaleny Kupki, za co serdecznie dziękujemy.

MIKOŁAJKI

Mikołaju, Mikołaju, witaj w naszym pięknym kraju…a właściwie w przedszkolu bo tak dzieci 6.XII.rozpoczęły spotkanie ze św. Mikołajem. Mikołajki to dzień długo oczekiwany przez przedszkolaków. Św. Mikołaj przypomniał dzieciom o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Wspólnie z dziećmi tańczył oraz śpiewał. Czary – mary i już pod choinką były niespodzianki, upominki dla każdego dziecka. Nikt nie dostał rózgi od św. Mikołaja gdyż w naszym przedszkolu są tylko grzeczne dzieci.

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola tatusiów- górników. W delegacji przybyli Pan Daniel Dylus, Marian Smolka oraz Mateusz Sieczkowski. Nasi goście ubrani w mundury galowe, opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Przedstawili legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze” „Legenda o Skarbku”, opowiedzieli również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.Na ten szczególny dzień dzieci przygotowały piosenki, wiersze i taniec i dając krótki występ podziękowały górnikom za przybycie. Wręczyły również drobny upominek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikami.Serdecznie dziękujemy Górnikom za wizytę i pouczające spotkanie☺ Oczywiście zapraszamy do nas za rok.

ANDRZEJKI W GRUPIE ŻABEK

Jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPACH JEŻYKI I LISKI

16 listopada 2021 roku był wyjątkowym dniem dla dzieci z grup Jeżyki i Liski, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Przez kilka ostatnich tygodni dzieci nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na naszej przedszkolnej scenie. I stało się. We wtorkowe przedpołudnie odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Z powodu pandemii do przedszkola nie mogli przybyć goście: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych najmłodszych przedszkolaków. Od połowy września dzieci przygotowywały program artystyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układy taneczne do utworów muzycznych, których uczyły się w przedszkolu. Wszystkie Przedszkolaki dzielnie stawiły czoła wyzwaniu i odważnie się zaprezentowały. Swoim radosnym występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola. Z wielką dumą i przejęciem recytowały słowa przyrzeczenia, a Pani Dyrektor dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominek z niespodzianką: małym słodkim co nie co.

DZIEŃ KREDKI W GRUPIE JEŻYKÓW

„Dzień kredki” to święto, które w znaczący sposób wiąże się z przedszkolakami, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrazić w formie plastycznej swoje myśli i uczucia. Kredki są najlepszymi przyjaciółmi małych dzieci, bo wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję i wyobraźnię, a także kształtują sprawność małych paluszków. Grupa Jeżyki obchodziła to święto poprzez poznawanie kolorów, naukę temperowania kredek oraz zabawy plastyczne.