Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

Dzień Dinozaura

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. 🦖🦖🦖W poniedziałek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kąciki: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej sali poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci szukały dino-skamielin w piasku kinetycznym, za pomocą pędzli i farb pomalowały gipsowe figurki dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury , kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały,dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Dzień Babci i Dziadka u Biedronek

Trochę wspomnień z bardzo ważnego w życiu każdego Przedszkolaka wydarzenia, jakim niewątpliwie jest Dzień Babci i Dziadka.Grupa Biedronki z ogromną przyjemnością spotkała się ze swoimi bliskim, by z okazji ich święta zaprezentować przygotowane przedstawienie, przekazać piękne upominki i wspólnie spędzić czas🥰

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyków

“Kochana babciu, kochany dziadku,

dziś wam przynoszę po jednym kwiatku,

do tego dokładam serdeczne życzenia,

niech wam się spełnią wszystkie marzenia!”

Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Dzieci z grupy Jeżyków zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta i wykonali dla nich wspaniały występ. Po występie dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a później na wspólne zabawy i tańce. Wzruszenia i radości nie było końca.

Tłusty Czwartek

🍩🍩"Dzień jak co dzień – cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra.

Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się!"🍩🍩

Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Walentynki ❤ ❤ ❤

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Dzisiejszy dzień 14.02.2023 był dla Naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, był taniec z balonami oraz zabawy z chusta. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. W naszym przedszkolu w tym dniu była również Poczta Walentynkowa dzieci rozdawały sobie Walentynki które wcześniej przygotowały. Na koniec tego czerwonego dnia dzieci otrzymały walentynkę: pysznego lizaka, lub inny słodki poczęstunek i balonika. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Rekrutacja 2023/2024

REKRUTACJA 2023/24- WAŻNE OGŁOSZENIE!!!

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Nabór dzieci do mikołowskich przedszkoli na rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 13 lutego 2023r. o godzinie 11.00, będzie trwał do 26 lutego 2023 r. do godziny 23.45 i będzie odbywał się drogą elektroniczną za pośrednictwem niniejszej strony. https://przedszkola-mikolow.nabory.pl

WYPEŁNIENIE WNIOSKU W SYSTEMIE NIE OZNACZA JEGO ZŁOŻENIA

Po wypełnieniu wniosku za pośrednictwem powyższej strony należy:• zatwierdzić wniosek w systemie, • wydrukować, • podpisać przez oboje uprawnionych rodziców/opiekunów prawnych,• złożyć wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami wyłącznie w przedszkolu pierwszego wyboru.

Tak skompletowane dokumenty należy przynieść do przedszkola (jeżeli nasza placówka jest Państwa przedszkolem pierwszego wyboru) i włożyć je do urny znajdującej się w przedsionku przedszkola.

W razie błędów we wniosku skontaktujemy się z Państwem telefonicznie. Prosimy zapoznać się z harmonogramem rekrutacji i pamiętać o konieczności PISEMNEGO potwierdzenia woli zapisania dziecka do przedszkola, jeżeli zostanie ono przyjęte do naszej placówki (termin 15-24 marca 2023).

Brak pisemnego potwierdzenia woli powoduje nieprzyjęcie dziecka do placówki.

Dzień Pizzy 🍕🧑‍🍳

9 lutego 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały historię, pochodzenie pizzy oraz składniki, które się na nią składają.Nie odbyło się oczywiście bez spróbowania pizzy, którą dzieciaki uwielbiają 😁Grupy Żabki, Sówki i Liski przygotowywały pizzę w przedszkolu, a grupa Biedronki zamówiły pizzę w pobliskiej pizzerii. Grupa Misie wykonały własnoręcznie swoją ulubioną pizzę z papieru 🙂Pyszne, aromatyczne pizze ucieszyły nasze przedszkolaki, które taki dzień mogą przezywać na okrągło😉

Dzień Babci i Dziadka u Żabek

„Dziś dla Babci słońce mamy

i całuski dla Dziadziusia,

dziś życzenia wnuczek składa

i piosenki śpiewa wnusia…”

W dniu 09.02.2023 grupa Żabki obchodziła Dzień Babci i Dzień Dziadka. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełen radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.  Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowy dzień.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy jak co roku dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Zgodnie z tą tradycją w dniu 02.02.2023r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie nie tylko z bajek. Na parkiecie królowały wróżki, księżniczki, rycerze, piraci, policjanci, Spider-Mana, … nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich🙂 Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach i tańcach. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci 🎈💃🤡

1