Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE "AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU"

Dnia 24 maja w Przedszkolu nr 6 odbyły się warsztaty edukacyjne ,,Akademia Zdrowego Uśmiechu", którego głównym bohaterem był smok Dinuś. W czasie spotkania prowadzonego przez higienistkę stomatologiczną Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego mycia zębów oraz zapoznane zostały ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. U chętnych dzieci przeprowadzone zostało badanie uzębienia w celu wykluczenia próchnicy i wady zgryzu.

WYCIECZKA ŻABEK, BIEDRONEK, SÓWEK I MOTYLKÓW DO ALELE W WILKOWICACH

17 maja minął dla 4 grup z naszego przedszkola pod znakiem dobrej zabawy podczas wycieczki do Parku Rozrywki Alele w Wilkowicach. Park Linowy, MiniZoo, labirynt w paszczy krokodyla czy trampoliny- to tylko część fantastycznych atrakcji, z których udało nam się skorzystać. Zabawa była super!

WYCIECZKA JEŻYKÓW I LISKÓW DO AKUKU W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Dnia 10.05 dzieci z grupy Jeżyków i Lisków wyjechały na wycieczkę do AKUKU w Rudzie Śląskiej. Jest to Filia Fundacji Integracji i Kreatywności z ogromnym terenem zielonym, ogrodem sensorycznym, mini zoo, terapeutycznym placem zabaw. Dzieci miały okazję obcować z zwierzętami jak osiołki, żółwie, króliki, koty. Bawić się w kreatywnej kuchni z błotem w tle co dało dużo radości oraz na ogromnym placu zabaw. Zabawa była super!

TEATR ILUZJI FORINI

11go maja w naszym przedszkolu gościł iluzjonista, z którym próbowaliśmy czarować. Dzieci były bardzo przejęte wizytą ciekawego gościa, chętnie wypowiadały formułkę zaklęcia „Czary mary, abrakadabra, hokus, pokus, apsik!” i zgłaszały się, by asystować iluzjoniście i samemu spróbować „czarów”. Czasami nawet się udawało… W każdym razie bawiliśmy się świetnie!

DZIEŃ STRAŻAKA

Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie.Kiedy syczy ogień i gdy woda płynie?Przedszkolaki dobrze wiedzą, że to STRAŻAK 👨‍🚒🔥. Dzieci z grupy Biedronki w ramach Dnia Strażaka poznały znaczenie oraz trud tego zawodu. Wszystkim strażakom przesyłamy najlepsze życzenia☺️

DZIEŃ ZIEMI

22.04.2022r. obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to akcja mająca na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą jak dbać o naszą planetę - segregują śmieci, wykorzystują różne odpady do ciekawych zabaw, sadzą rośliny.

ROZPOCZĘCIE BUDOWY NOWEGO PRZEDSZKOLA

Ruszyła budowa naszego nowego przedszkolaMamy nadzieję, że ta wiadomość ucieszy Państwa co najmniej tak, jak nas! Rozpoczyna się budowa nowego przedszkola dla naszych dzieci. Wczoraj wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą, jego zastępcą Mateuszem Handlem, panami Andrzejem Sukiennikiem, Kazimierzem Pruszydło oraz przedstawicielami firmy PBO Śląsk, która budować będzie nasze przedszkole, mieliśmy przyjemność wbić w ziemię pierwsze łopaty i symbolicznie rozpocząć budowę. Efektem inwestycji będzie parterowe przedszkole o powierzchni 1350m2. Obiekt będzie mógł przyjąć sześć oddziałów dzieci. Do ich dyspozycji oprócz sal dziennego pobytu będą również: sala wielofunkcyjna, sala do terapii zajęciowej, do integracji sensorycznej, gabinet logopedy, 2 szatnie, 12 toalet, a także magazyny, pomieszczenia kuchenne, techniczne, pomieszczenia socjalne dla nauczycieli i biurowe. Sale wyposażone będą w nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, rekuperacji i klimatyzacji. Ważny jest również aspekt ekologiczny - na dachu przedszkola zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, a ich energia posłuży do podgrzewania wody użytkowej. Z kolei wody opadowe i roztopowe z dachu gromadzone będą w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywane do utrzymania zieleni. Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków będziemy mieli nowoczesny plac zabaw o powierzchni aż 810m2. Jego wyposażenie zostało tak zaprojektowane, by mogło służyć dzieciom różnych grup wiekowych i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Urząd Miasta przeznaczy na inwestycję około 12,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023r.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

DZIEŃ MARCHEWKI

Wszyscy – Dzieciaki i Panie, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy”. Cel był jeden...promowanie zdrowego odżywiania! Można było usłyszeć wiele ciekawostek o marchewce, a przy tym świetnie się bawić. Były zabawy ruchowe, piosenki, tańce, konkursy i zagadki. Tego dnia w naszym jadłospisie znalazły się surowa marchewka oraz sok marchewkowy.