Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

Akcja Fundacji Mam Marzenie "Dzień Pluszowego Misia"

Drodzy Rodzice, kochane dzieci - jesteście wspaniali ❤️kolejny raz nie zawiedliście 😊🥰Wszystkim którzy wzięli udział w akcji Dzień Pluszowego Misia pragniemy serdecznie podziękować .🤗25 listopada odbyła się dziewiąta edycja Dnia Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie.Z tej okazji, wolontariusze w całej Polsce rozdali pacjentom dziecięcych oddziałów szpitalnych pluszowe misie i inne zabawki, zebrane w ramach akcji.Pluszowi towarzysze zabaw pomogą najmłodszym poradzić sobie z trudami leczenia, choć na chwile pozwolą zapomnieć im o swojej chorobie, będą ich wsparciem psychologicznym. Bardzo, Bardzo Dziękujemy ❤️❤️❤️❤️

Dzień Pluszowego Misia

🐼🐻‍❄️🐻W tym dniu głównym bohaterem oczywiście był pluszowy miś. Przedszkolaki świetnie się bawiły, podczas zabaw z misiami, były tańce, zawody, eksperyment, prace plastyczne oraz degustacja przysmaku misia,czyli miodek 🐻

Grupa Biedronki ruszyła na poszukiwania zaginionego misia Bodzia 🕵🏻Mali detektywi mieli do rozwiązania wiele niełatwych zagadek, a do wykonania mnóstwo ciekawych zadań. Dzieci poznały również prawdziwą historię powstania pluszowego misia.

SPEKTAKL „JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ”

Dnia 17.11.2022 roku dzieci z Naszego przedszkola udały się do Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie na spektakl pt. ”Jak Rumcajs Cypiska uratował” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Nasze Przedszkolaki zostały zabrane na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzaholeckiego Lasu. Celem tej wyprawy było odnalezienie Cypiska oraz rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego boru.Przedstawienie niosło ze sobą bardzo cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartość, jak dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina oraz poszanowanie godności ludzkiej jak i otaczającej przyrody. Dzieci miały również możliwość zobaczenia wystawy obrazów z okazji jubileuszu 30-lecia Impresji Mikołowskich, związanych z naszym miastem.

11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego w dniu 10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały hymn narodowy.

Ponadto, odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Wydarzenie to miało na celu kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. 🇵🇱

Komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Tychach

Plakat zachęcający do szczepienia przeciwko grypie.

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 25.10.2022 to bardzo ważna data dla naszych najmłodszych przedszkolaków. W tym dniu odbyła się wyjątkowa uroczystość - "Pasowanie na przedszkolaka". Dla dzieci z grupy "Misie" było to ogromne przeżycie i dzień pełen wrażeń. Nasi milusińscy zaśpiewali piosenki, recytowali wierszyki, a nawet zatańczyli. Po skończonym występie Pani Dyrektor za pomocą "zaczarowanego ołówka" dokonała uroczystego "Aktu pasowania", a wychowawczyni wręczyła dzieciom upominki oraz dyplomy.

Dzień Edukacji Narodowej

21.10.2022 r. w naszym Przedszkolu zorganizowany został Dzień Edukacji Narodowej, w ramach którego dzieci z grupy Biedronki zaprezentowały się na „przedszkolnej scenie”. Pełne humoru, pięknych piosenek i wyjątkowych układów tanecznych przedstawienie pod żartobliwym tytułowej „Koszmarny Dzień Edukacji Narodowej” był formą podziękowania dla wszystkich pracowników przedszkola za ich codzienną pracę. Nie zabrakło również cudownych życzeń i upominków🥰

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców.Przedszkolaki stworzyły własne warzywne kukiełki, pokonywały tor przeszkód, oraz przygotowały pyszną sałatkę. Nie zabrakło również trochę matematyki, dzieci świetnie dodawały i odejmowały używając owoców. Przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności.Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać.

Dzień Poczty Polskiej

18 października Dzień Poczty Polskiej- Z tej okazji rozmawialiśmy o tym, po co właściwie nam takie miejsce, jak poczta, poznaliśmy bliżej zawód listonosza oraz odchodzący w zapomnienie zwyczaj pisania listów. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka,aż trafi do adresata, a także nauczyły się w odpowiednim miejscu nakleić znaczek i adresować koperty. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Wspólnymi siłami dzieci przygotowały listy zaadresowane do Naszego Przedszkola, oraz do rodziców, który następnie wrzucili do prawdziwej skrzynki pocztowej. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż wszystkie listy dotrą do odbiorców.