Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

DZIEŃ CHLEBA U JEŻYKÓW

Chleb w naszej tradycji ma bardzo duże znaczenie. Przyjmowany jest jak dar boży i traktowany jest ze szczególną czcią. Do dzisiaj wiele osób nie wyrzuca pieczywa, a to które upadnie traktowane jest ze szczególnym szacunkiem. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wyjaśnienia zagadki, jak powstaje chleb. Jeżyki z zainteresowaniem słuchali opowieści prezentowanej przez p.Anna Telus „Od ziarenka , do bochenka”, aż wreszcie przyszedł czas na część praktyczną. Poznając tajniki wypieku chleba, wykorzystaliśmy wszystkie nasze zmysły. Najwięcej zabawy sprawiło dzieciom mieszanie mąki, wody, soli z naturalnym zakwasem. Potem tylko czekaliśmy na efekt końcowy. Zapach pieczonego pieczywa był wspaniały, a jeszcze lepiej smakował! I jak to mówi przysłowie „ Chleb pracą nabyty, bywa smaczny i syty".

DZIEŃ OWOCÓW U JEŻYKÓW

Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też w dniu 8 października zorganizowany został w grupie  Jeże DZIEŃ OWOCÓW. Przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy owoców. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców. Na koniec zrobiły same pyszna sałatkę owocową, które wszystkie dzieci z wielkim smakiem zjadły.

DZIEŃ JEŻA U LISKÓW

7.10 grupa „Liski” obchodziła „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Dzieciaki poznały jeżowe zwyczaje oraz wszystkie niezbędne informacje o jeżach. Były jeżowe konkurencje oraz każde dziecko zrobiło własnego jeża

ZAJĘCIA KREATYWNE U ŻABEK- LAS W SŁOIKU

Od kilku dni Żabki gromadziły leśne skarby, aby wykonać z nich prawdziwe dzieła sztuki. Najpierw dzieci poznawały leśne dary jak patyki, korę, szyszki, żołędzie, kamyki, mech, wrzos, bluszcz, które następnie wkładali do słoików tworząc z nich piękną namiastkę lasu. W sali unosił się zapach prawdziwego lasu, a dzieci z dumą podziwiały swoje dzieło. Radość i zaangażowanie dzieci było nie do opisania.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września był wyjątkowym dniem dla każdego chłopca w naszym przedszkolu. W każdej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji nie zabrakło dobrej zabawy, sportowej rywalizacji oraz niespodzianek. Jak zawsze chodziło o to, aby w tym dniu okazać wszystkim chłopcom, mniejszym i większym swoją sympatię oraz złożyć serdeczne życzenia. Takich chłopców jak w naszym przedszkolu nie ma przecież nigdzie

POWITANIE JESIENI

23 września do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień. Z tej okazji królowały kolory jesieni - pomarańczowy, żółty, brązowy. Dzieci robiły bukiety z liści oraz wykonały piękne prace plastyczne - jesienne drzewa i liście. Dzieci z grupy Żabek, Sówek i Lisków wybrały się na długi spacer w poszukiwaniu jesiennych darów. Mamy nadzieję, że miło i wesoło powitana jesień będzie piękna i kolorowa.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy niezwykłe święto – Dzień Przedszkolaka – Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzisiejszy dzień nasze przedszkolaki spędziły na wielu zabawach muzyczno – ruchowych i sportowych. Na koniec na dzieci z każdej grupy czekały słodkie niespodzianki.

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.