Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Aktualności

Dziecięca Fest Frajda

MEGA WEEKEND DLA DZIECI 🥳💚Już zapowiadamy by sobie wpisać w kalendarz💚💚 Skaczemy po zdrowie w Mikołowie 💚Już 24 i 25 lutego w Hali Sportowej MOSiR - DZIECIĘCA FEST FRAJDA - Skaczemy po zdrowie w Mikołowie! 🥳🥳🥳❣️ Zapowiada się ogrom atrakcji dla dzieci i młodzieży:w sobotę i niedzielę:🔰 Festiwal Dmuchańców 11:00 do 19:00 🔰 atrakcje dla dzieci - malowanie buziek , tatuaże, warkoczyki 12:00 do 18:00 🩺badania okulistyczne - 11:00 - 15:00🩺konsultacje z fizjoterapeutą - 11:00 - 15:00🩺oswajanie z lekarzem - 11:00 - 15:00🍎konsultacje z dietetykiem - 🍏w sobotę - 15:00 - 18:00 - konsultacje indywidualne 🍏w niedzielę - warsztaty Zdrowego odżywiania dla Dzieci i Rodziców - 15:00 oraz 17:00 Ponadto w sobotę:🟢 GRA „Zdrowy Rytm Dnia” –⏰11:00 - 16:00 1.Poranna Rozgrzewka 2.Aktywne Popołudnie 3.Wyciszenie i sen - zdobywamy wiedzę i kolejne bazy gry również w formie online* ❣️🟡 mini warsztaty TANECZNE dla dzieci ⏰16:00 - 17:00Ponadto w niedzielę: 🟡 trening rowerowy ⏰11:00 - 14:00 🟢 zajęcia wyciszające, JOGA dla dzieci, ćwiczenia wzmacniające ⏰11:00 - 13:00 🟡 mini rywalizacja na torze NiNJA - dla chętnych ⏰17:00 - 18:00 🟢 LASER TAG – laserowy Paintball - dla chętnych ⏰18:00 - 19:00Więcej szczegółów już wkrótce😊😊😊ZAPRASZAMY SERDECZNIE 💚UWAGA – udział jest bezpłatny, jednak dzieci do 13 r. ż powinny przebywać na terenie obiektu pod opieką rodzica.Pamiętajcie aby wziąć ze sobą obuwie zamienne, ew. antypoślizgowe skarpetki oraz bidon na wodę lub kubek.* dwie strefy dmuchańców – kids dla dzieci do 8 roku życia oraz strefa dla dzieci i młodzieży.

Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki ❤️❤️❤️

14 lutego przedszkolaki świętowały Walentynki. W tym dniu dzieci poznały historię św. Walentego, dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Tym, co naprawdę się liczy są: życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Przedszkolaki kolorowały serduszka, były wspólne zabawy, konkurencje, tańce. Wszystkim towarzyszyła radość i uśmiech. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek.🥰❣️🥰❣️

Dzień Pizzy

„Dziś wielką ochotę na pizzę mamy,I przepis Wam wszystkim zaraz poddamy.To będzie prawdziwa włoska potrawa,Gdy jest dzień pizzy, to dla nas zabawa”

Dnia 9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Podczas zorganizowanych tego dnia zajęć dzieci poznały historię pochodzenia pizzy oraz kolejne etapy jej przygotowania. Przedszkolaki uczestniczyły również w nawiązujących do tego nietypowego święta zajęciach plastycznych, jak również ciekawych zabawach i konkursach. Dzieci miały również okazję spróbować pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki. Tego dnia w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach domowej pizzy.

TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU 🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩

"Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra!😋 Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się!" 🍩😊Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem.Odbyły się zabawy muzyczne, ruchowe, taneczne oraz „najpyszniejsza” zabawa plastyczna - KOLOROWE PĄCZKI.Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i z konfiturą.

Wszystkim życzymy słodkiego i pysznego Tłustego Czwartku!

Międzynarodowy Dzień Puzzli

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli 🧩🧩🧩Dzieci układały puzzle różnorodnych rodzajów.Jak wiadomo, układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni, wytrwałość i cierpliwość, są świetną porcją zabawy i nauki.Powstałe obrazki wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz radość z osiągniętego celu. 🏞️🧩☺️

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyki

"To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka." – Rudolph GiulianiDnia 19.01.2024 Jeżyki przygotowały uroczystą akademię dla Dziadków. Było wiele uśmiechu, radości oraz łez wzruszenia. Dzieci przygotowały również upominki, a na koniec troszkę się poruszaliśmy i zatańczyliśmy wspólnie. Było cudownie 💕 dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Misi

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. ❤️👵👴18 stycznia w naszym przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpiła grupa Misie. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, były śpiewy ,tańce i wierszyki. Oczywiście nie zabrakło też upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.Dziękujemy gościom za liczne przybycie, a rodzicom i personelowi przedszkola za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej uroczystości.🐻🥰

BAL KARNAWAŁOWY 2024🥳

BAL KARNAWAŁOWY 2024🥳"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,tańczą różne przebierańce! Każdy przebrał się inaczej ,ten obraca się ,ten skacze...🎉!"

W minionym tygodniu odbył się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY 🎈🎊🎈Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach prowadzonych przez animatora.Dziękujemy wszystkim za suuuper zabawę 🤩🎊🎈🪅

Jasełka w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. Jak co roku w grudniu w naszym przedszkolu odbyły się jasełka we wszystkich grupach wiekowych. Na przedstawienie zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem wszystkich występów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie,wokalne i taneczne. Rodzice nie kryli wzruszenia i dumy z swoich pociech. Na zakończenie mali artyści wręczyli zaproszonym gościom mały upominek, życząc WESOŁYCH ŚWIĄT! 🎄🎁🤗a następnie odbyło się świętowanie przy wspólnym stole.

Ps. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku ❤️Doceniamy Państwa zaangażowanie 🤗