Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dnia 04 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia we wszystkich grupach dominował kolor niebieski, który jest powszechnie uznawany za jeden z symboli autyzmu. Choć temat niełatwy, to jednak wywołał u dzieci duże zaciekawienie. Podczas prowadzonym w tym dniu zajęć nauczyciele starali się adekwatnie do wieku i możliwości dzieci przybliżyć im ten niezwykle ważny temat. Celem podejmowanych działań było przede wszystkim budowanie u dzieci świadomości czym jest rozwój w spektrum autyzmu oraz rozwijanie u przedszkolaków wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości i akceptacji. W naszym przedszkolu pojawiła się również gazetka nawiązująca do tematu autyzmu, do lektury której zapraszamy wszystkich rodziców.

Powrót