Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Sprintem do Maratonu

Dnia 5 czerwca nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu pod hasłem „Sprintem do maratonu” w ramach Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. W tym niezwykłym projekcie promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych biorą udział przedszkolaki z całej Polski. W tym roku odbyła się już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Poprzez udział w tym projekcie pragnęliśmy zachęcić dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również zwrócić uwagę na znaczenie edukacji zdrowotnej oraz potrzebę propagowania idei aktywnego trybu życia już od najmłodszych. Tego dnia nasze przedszkolaki zjadły pyszne, pożywne śniadanie i w wygodnych, strojach sportowych, z uśmiechami na twarzy zgłosiły się na wyznaczone miejsce zbiórki, gdzie otrzymały numery startowe. Po rozgrzewce, która miała na celu przygotowanie dzieci do wysiłku i ochronę naszych małych sportowców przed kontuzjami, grupy kolejno udały się na linię startu. Dzieci z niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyły w biegu i bez problemu pokonały wyznaczoną trasę, za co zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami. Podczas tego wydarzenia podziwiać mogliśmy również, jak dzieci współdziałają w grupie, wzajemnie się wspierają i okazują sobie życzliwość, co niewątpliwie pozwoliło na wzmocnienie integracji naszej, przedszkolnej społeczności.

Powrót