Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

ROZPOCZĘCIE BUDOWY NOWEGO PRZEDSZKOLA

Ruszyła budowa naszego nowego przedszkolaMamy nadzieję, że ta wiadomość ucieszy Państwa co najmniej tak, jak nas! Rozpoczyna się budowa nowego przedszkola dla naszych dzieci. Wczoraj wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą, jego zastępcą Mateuszem Handlem, panami Andrzejem Sukiennikiem, Kazimierzem Pruszydło oraz przedstawicielami firmy PBO Śląsk, która budować będzie nasze przedszkole, mieliśmy przyjemność wbić w ziemię pierwsze łopaty i symbolicznie rozpocząć budowę. Efektem inwestycji będzie parterowe przedszkole o powierzchni 1350m2. Obiekt będzie mógł przyjąć sześć oddziałów dzieci. Do ich dyspozycji oprócz sal dziennego pobytu będą również: sala wielofunkcyjna, sala do terapii zajęciowej, do integracji sensorycznej, gabinet logopedy, 2 szatnie, 12 toalet, a także magazyny, pomieszczenia kuchenne, techniczne, pomieszczenia socjalne dla nauczycieli i biurowe. Sale wyposażone będą w nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, rekuperacji i klimatyzacji. Ważny jest również aspekt ekologiczny – na dachu przedszkola zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, a ich energia posłuży do podgrzewania wody użytkowej. Z kolei wody opadowe i roztopowe z dachu gromadzone będą w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywane do utrzymania zieleni. Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków będziemy mieli nowoczesny plac zabaw o powierzchni aż 810m2. Jego wyposażenie zostało tak zaprojektowane, by mogło służyć dzieciom różnych grup wiekowych i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Urząd Miasta przeznaczy na inwestycję około 12,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023r.

Powrót