Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Tak samo było i dziś u Nas w przedszkolu. Przez cały dzień dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, muzyczno – ruchowych, plastycznych. Przedszkolaki wypowiadały się na temat “Co można robić w przedszkolu?”, “Czy warto chodzić i czy lubią chodzić do przedszkola?”. Następnie kolorowały rysunki przedstawiające życie przedszkolne.

Pobyt w przedszkolu umilały zabawy ruchowe z wykorzystaniem miedzy innymi kolorowych balonów. Dzieci miały również słodki poczęstunek, który był dopełnieniem pięknego dnia.

Święto to dostarcza dzieciom dużo zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Powrót