Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Odwiedzin podopiecznych z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi.

9 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Przybili do nas podopieczni z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzia Bożego z Borowej Wsi, wraz z Panią Eweliną Pyzik -instruktorem terapii zajęciowej. Celem spotkania była wzajemna integracja oraz wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Spotkanie rozpoczęło się od oprowadzenia gości po przedszkolu, gdzie mogli zobaczyc wszystkie sale, pomieszczenia oraz porozmawiać z przedszkolakami. Następnie udaliśmy się na salę wielofunkcyjną, gdzie Pani Ewlina oraz uczestnicy opowiadali dzieciom czym się zajmują w ośrodku, jakie są grupy terapeutyczne w ośrodku i czym dana grupa się zajmuje.Goście przynieśli do pokazania wykonane przez siebie rzeczy takie jak: obrazy, rękodzieło z gliny, kartki okazjonalne i wiele innych. W imieniu Dyrekcji ,Pań i przedszkolaków składamy serdeczne podziękowania Pani Ewelinie Pyzik oraz jej podopiecznym za wspaniałe spotkanie i mile spędzony czas,moc wrażeń i nowych doświadczeń.Integracja przedszkolaków z osobami niepełnosprawnymi to wspaniała idea, która uczy akceptacji ,empatii i tolerancji wobec innych osób .😊🩷🌷

Powrót