Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Dzień Ziemi

💚LOS NASZEJ ZIEMI🌎 JEST W NASZYCH RĘKACH💚🌍💚🌍💚🌍💚🌍💚🌍💚🌍💚

“Dzień Ziemi obchodzimy – ekologii dzieci uczymy,

Każdy przedszkolak chce znać -jak o środowisko dbać!”

Podczas kilku kwietniowych dni dużo rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Dzieci zastanawiały się jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna.Wszystkie grupy wspólnie postanowiły też posprzątać teren wokół przedszkola oraz tereny leśne w naszej miejscowości, aby żyło nam się lepiej na naszej planecie.

Powrót