Dzień logopedy:)

Dnia 6 marca obchodzony jest Dzień Logopedy. Z okazji tego wyjątkowego święta wszystkie grupy odwiedziła Pani Bożena, która jest w naszym przedszkolu logopedą. Towarzyszyły jej dwie urocze pacynki o imieniu Tosia i Tolek. Podczas spotkania dzieci rozmawiały na temat pracy logopedy oraz dowiedziały się co należy robić, aby mówić wyraźnie i poprawnie. W czasie zajęć z Panią Bożeną dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego i uczyły się prawidłowego oddychania, co stanowi podstawę prawidłowej wymowy. Oprócz tego każde z dzieci otrzymało zestaw ćwiczeń, które mogą wykonywać samodzielnie w domu. W naszym przedszkolu powstał również kącik logopedyczny, który zawiera ważne i ciekawe informacje dotyczące prawidłowego rozwoju mowy dzieci oraz propozycje zabaw i ćwiczeń logopedycznych, które mogą wykorzystywać rodzice.