Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Dzień Książki u Żabek

23 kwietnia w naszym przedszkolu jak i na całym świecie obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania , jaka jest jej budowa . Odbyły się też pogadanki odnośnie czytelnictwa, korzyści płynących z czytania książek. Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały również piękne prace o tematyce związanej z książką( były  to zakładki , projektowanie własnej książki i wiele innych pomysłów).

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

Powrót