DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola tatusiów- górników. W delegacji przybyli Pan Daniel Dylus, Marian Smolka oraz Mateusz Sieczkowski. Nasi goście ubrani w mundury galowe, opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Przedstawili legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze” „Legenda o Skarbku”, opowiedzieli również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.Na ten szczególny dzień dzieci przygotowały piosenki, wiersze i taniec i dając krótki występ podziękowały górnikom za przybycie. Wręczyły również drobny upominek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikami.Serdecznie dziękujemy Górnikom za wizytę i pouczające spotkanie☺ Oczywiście zapraszamy do nas za rok.