Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

Budujemy świat wolny od przemocy … gdzie dziecko może czuć się bezpiecznie”.

Dnia 17 listopada w naszym przedszkolu odbył się happening w ramach światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Tego dnia królował kolor pomarańczowy, który uznawany jest za kolor ostrzegawczy, a symbolem kampanii jest właśnie pomarańczowa wstążka. Podczas zajęć rozmawialiśmy o prawach dziecka, szacunku wobec drugiego człowieka oraz wzajemnej życzliwości jako podstawie do budowania świata opartego na miłości, jak również o sposobach reagowania na przemoc. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: #10sekund. W tym roku kampania ma przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak reagować na przemoc i co może zrobić każdy z nas, żeby ją powstrzymać.

Powrót