Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały w Mikołowie.

Slide Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały
w Mikołowie

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU – DENTOLANDIA

Wczoraj nasz przedszkole odwiedził wyjątkowy gość z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji „Dentolandia” w Katowicach. Pani Ewa Borczyk, która zaszczyciła nas swoją obecnością przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Przedszkolaki poznały pluszowego Dinusia, który wraz z dziećmi brał udział w prelekcji. Pani Ewa zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe, a także te które niszczą zęby i których należy unikać. Przedszkolaki zapoznały się z procedurami leczenia i podstawowymi zabiegami dentystycznymi. Na koniec spotkania przedszkolaki miał wykonany przegląd ząbków i otrzymał kartę z zaznaczeniem ząbków zakwalifikowanych do leczenia. Dzięki warsztatom profilaktyczno – stomatologicznym dzieci przełamują obawy i lęki przed wizytą u dentysty. Wszystkie przedszkolaki brały czynny udział w warsztatach, chętnie się zgłaszały i demonstrowały mycie zębów. Zadowolone dzieci podziękowały gościom za wizytę😊

Powrót